Винисиус Жуниор жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 3-тур доирасидаги Шотландияга қарши ўйин (0:3)да учрашувнинг энг яхши футболчиси деб топилди.
«Реал» вингери беллашувнинг биринчи таймида дубл муаллифи бўлди. Шунингдек, у дарвоза томон 10 та зарба йўллади, 30 та узатманинг 25 тасини аниқ амалга оширди (83 фоиз) ҳамда рақиб жарима майдонида 13 марта тўпга тегди. Бу кўрсаткич ҳар икки жамоа футболчилари орасида энг юқориси бўлди.
Қўшимчасига, Винисиус кетма-кет учинчи марта Бразилия миллий жамоаси иштирокидаги баҳснинг энг яхши футболчиси сифатида эътироф этилди. У бундан аввал Марокаш (1:1) ва Ҳаити (3:0)га қарши ўйинлардан кейин ҳам ушбу мукофотни қўлга киритганди.
Маълумот ўрнида, футболчи жаҳон чемпионати доирасидаги 3 та ўйинда 4 гол уриб, 1 ассист амалга оширди.

Винисиус вновь признан лучшим игроком матча в 3-м туре
Винисиус Жуниор был назван лучшим игроком матча против Шотландии в 3-м туре группового этапа чемпионата мира (0:3).
Вингер "Реала" оформил дубль в первом тайме встречи. Также он нанёс 10 ударов по воротам, из 30 передач 25 были точными (83 процента), и 13 раз касался мяча в штрафной площади соперника. Этот показатель стал самым высоким среди всех игроков обеих команд.
Кроме того, Винисиус в третий раз подряд был признан лучшим игроком матча с участием сборной Бразилии. Ранее он удостоился этого звания после игр против Марокко (1:1) и Гаити (3:0).