Бразилия бош мураббийи Шотландияга қарши ўйиндан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
Бразилия миллий жамоаси бош мураббийи Карло Анчелотти жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 3-тур доирасидаги Шотландияга қарши ўйин (3:0)дан сўнг ўз фикрларини билдириб ўтди.
«Ҳозир биз ҳақиқий жамоа сифатида ўйнаяпмиз, бу эса асосий мақсадимиз эди. Биз мукаммал эмасмиз, ҳали яхшилашимиз керак бўлган жиҳатлар бор. Тўп назорати бизда бўлган пайтларда тезроқ ҳаракат қилишимиз мумкин.
Мен хурсандман, чунки жамоа анча яхшиланди ва ҳозир жуда кучли кўриняпмиз. Плей-офф босқичида кучли бўлиш жуда муҳим. Бизда айнан шундай жамоа бор.
Биринчи ўйинга нисбатан хатолар камайди, темп ошди ва ҳужумда самарадорлик яхшиланди», — деди Анчелотти.
Маълумот ўрнида, бразилияликлар гуруҳда 7 очко тўплаб, С гуруҳида 1-ўринни эгаллаган ҳолда плей-офф йўлланмасини қўлга киритди.

Главный тренер сборной Бразилии Карло Анчелотти поделился своими мыслями после матча третьего тура группового этапа чемпионата мира против Шотландии (3:0).
«Сейчас мы играем как настоящая команда, и это было нашей основной целью. Мы не совершенны, у нас ещё есть аспекты, которые нужно улучшать. Когда мы контролируем мяч, можем действовать быстрее.
Я рад, потому что команда стала значительно лучше и сейчас мы выглядим гораздо сильнее. Быть сильными в плей-офф очень важно. У нас именно такая команда.
Ошибок стало меньше по сравнению с первой игрой, темп возрос, а эффективность в атаке улучшилась», — сказал Анчелотти.
К вашему сведению, бразильцы, набрав 7 очков, заняли первое место в группе С и обеспечили себе путёвку в плей-офф.