Клопп: «Роналду шу ёшида ҳам нимадир ўхшамай қолса, қаттиқ хафа бўлиши мен учун ҳайратланарли»
«Ливерпул» собиқ бош мураббийи Юрген Клопп португалиялик ҳужумчи Криштиану Роналду ҳақида ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Томошабин сифатида мен бироз маҳлиё бўлиб қоламан, чунки Криштиану Роналду ва Лионел Месси сўнгги 10–15 йилнинг энг яхши футболчиларидир.
Биринчи ўйиндан кейин қаттиқ танқид қилинган Роналдунинг 41 ёшида шунчалик ёрқин жавоб қайтарганини кўриш жуда ажойиб бўлди. Бу мени хурсанд қилди.
Криштиану шу ёшида ҳам нимадир ўхшамай қолса, қаттиқ хафа бўлиши ва бунга шундай муносабат билдириши мен учун ҳайратланарли ҳолат», — деди Клопп.
Эслатиб ўтамиз, Португалия миллий жамоаси ҳужумчиси жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 2-тур доирасидаги Ўзбекистонга қарши ўйинда (5:0) дубл қайд этди. У бундан аввал Конго ДРга қарши баҳсда (1:1) самарали ҳаракат қайд эта олмаганди.

Клопп: «Меня поражает, что Роналду в таком возрасте всё ещё расстраивается, если что-то не так»
Бывший главный тренер «Ливерпуля» Юрген Клопп поделился своим мнением о португальском нападающем Криштиану Роналду.
«Как зритель, я слегка заворожён, потому что Криштиану Роналду и Лионель Месси — лучшие футболисты последних 10–15 лет.
Это было невероятно увидеть, как Роналду, которому 41 год, настолько ярко ответил на критику после первой игры. Это меня очень порадовало.
Меня поражает, что Роналду в таком возрасте всё ещё расстраивается, если что-то не так, и реагирует на это таким образом», — сказал Клопп.
Напомним, что нападающий сборной Португалии оформил дубль в матче второго тура группового этапа чемпионата мира против Узбекистана (5:0). Ранее он не смог отличиться результативными действиями в матче против Конго ДР (1:1).