Жоржина: «Роналду 50 ёшгача ҳам ўйнай олади»
Криштиану Роналдунинг турмуш ўртоғи Жоржина Родригес португалиялик ҳужумчининг 41 ёшида ҳам юқори мотивацияни қандай сақлаб қолаётганини айтиб берди.
«Мен кўпинча Криштиануга: «Сенда аллақачон ҳамма нарса бор, энди ҳаётдан бироз кўпроқ завқланайлик», дейман.
У эса менга: «Сизлар мен учун ҳамма нарсасиз, футбол эса менинг иштиёқим», деб жавоб беради.
Энг ҳайратланарлиси шундаки, у билан танишган кунимдаги футболга бўлган иштиёқи ҳозир ҳам ўзгармаган.
У ҳеч қачон ўзини аямайди. Одамлар ундан фаолиятини қачон якунлашини сўрашади. Очиғини айтсам, у 50 ёшгача ҳам ўйнай олади», — деди Жоржина.
Маълумот учун, Криштиану Роналду айни пайтда 41 ёшда бўлиб, Португалия миллий жамоаси сафида ЖЧ-2026да иштирок этмоқда. У турнирнинг дастлабки икки учрашувида 2 та гол уришга муваффақ бўлди.

Джорджина: «Роналду может играть до 50 лет»
Супруга Криштиану Роналду Джорджина Родригес рассказала, как португальский нападающий сохраняет высокую мотивацию даже в 41 год.
«Я часто говорю Криштиану: «У тебя уже есть всё, давай немного больше наслаждаться жизнью», — сказала она.
А он мне отвечает: «Вы для меня всё, но футбол — это моя страсть».
Удивительно, но его страсть к футболу, как в день нашего знакомства, не изменилась.
Он никогда не щадит себя. Люди спрашивают его, когда он завершит карьеру. Честно говоря, он может играть до 50 лет», — отметила Джорджина.
Для информации, Криштиану Роналду сейчас 41 год, и он выступает за сборную Португалии на ЧМ-2026. В первых двух матчах турнира ему удалось забить 2 гола.