Оуэн: «Роналду Ўзбекистонга иккита гол урди, мен эса хато қилибман»
Англия миллий жамоасининг собиқ ҳужумчиси Майкл Оуэн Криштиану Роналдунинг ЖЧ-2026даги ўйини ҳақида фикр билдирди.
41 ёшли ҳужумчи Ўзбекистон миллий жамоасига қарши баҳсда дубл қайд этиб, Португалиянинг 5:0 ҳисобидаги ғалабасига катта ҳисса қўшди. У илк турда Конго ДРга қарши баҳсда (1:1) гол ура олмаганди.
«Мен Криштиану Роналдуни биринчи баҳсдан кейиноқ ҳисобдан чиқариш кулгили эканини айтгандим.
Ҳатто Ўзбекистонга қарши баҳсда у хет-трик қайд этишини ҳам тахмин қилгандим. Хўш, хато қилибман. У атиги иккита гол урди!
Аммо биз унинг нималарга қодир эканини яна бир бор кўрдик. Роналду танқидлардан куч олади ва айнан шу нарса Португалия учун ижобий омил ҳисобланади», — деди Оуэн.
Маълумот учун, Криштиану Роналду ЖЧ-2026даги илк голини айнан Ўзбекистон миллий жамоасига қарши баҳсда урди. Португалия эса икки турдан сўнг плей-офф йўлланмасини муддатидан олдин ҳал қилган жамоалар қаторидан жой олди.

Оуэн: «Роналду забил два гола Узбекистану, а я ошибся»
Бывший нападающий сборной Англии Майкл Оуэн поделился своим мнением об игре Криштиану Роналду на ЧМ-2026.
41-летний нападающий отметился дублем в матче против сборной Узбекистана, внеся значительный вклад в победу Португалии со счётом 5:0. В первом туре против Демократической Республики Конго (1:1) он не смог забить.
«Я говорил, что списывать Криштиану Роналду после первого матча — это смешно.
Я даже предполагал, что он оформит хет-трик в матче против Узбекистана. Ну что ж, я ошибся. Он забил всего два гола!
Но мы снова увидели, на что он способен. Роналду черпает силу из критики, и именно это является положительным фактором для Португалии», — сказал Оуэн.
Для справки, Криштиану Роналду забил свой первый гол на ЧМ-2026 именно в матче против сборной Узбекистана. Португалия же, по итогам двух туров, досрочно обеспечила себе выход в плей-офф.