Жанубий Корея миллий жамоаси бош мураббийи Ҳонг Менг Бо жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 3-тур доирасидаги ЖАРга қарши ўйин (0:1) ҳақида ўз фикрларини билдирди.
«Футболчилар бор кучини беришди, аммо ўтказиб юборилган биринчи гол жуда ачинарли бўлди. Кутилганидан паст натижа қайд этилгани учун бош мураббий сифатида жавобгарликни ўз зиммамга оламан», — деди мутахассис.
Маълумот ўрнида, Жанубий Корея миллий жамоаси 3-тур якунларига кўра 3 очко билан А гуруҳида 3-ўринни эгаллади. Жамоа ушбу баҳсдаги мағлубият сабаб тўғридан-тўғри плей-офф босқичига чиқиш имконидан маҳрум бўлди.

Главный тренер сборной Южной Кореи Хон Менг Бо поделился своими мыслями об игре третьего тура группового этапа чемпионата мира против ЮАР (0:1).
«Футболисты выложились на полную, но первый пропущенный гол оказался очень досадным. Как главный тренер, я беру на себя ответственность за результат, который оказался ниже ожидаемого», — сказал специалист.
Стоит отметить, что по итогам третьего тура сборная Южной Кореи заняла третье место в группе A с 3 очками. Из-за поражения в этом матче команда лишилась прямого выхода в плей-офф.