Шенол Тосун Туркия миллий жамоасининг мундиалдаги иштирокини танқид қилди.
Туркиялик футбол агенти Шенол Тосун ЖЧ-2026даги муваффақиятсиз иштирокдан сўнг Туркия миллий жамоаси ҳақида кескин фикрлар билдирди.
Унинг сўзларига кўра, жамоа таркиби ярим финал учун курашишга етарли даражада кучли эди.
«Бу жамоа яримфиналга чиқиш учун курашиши керак эди. Аммо барчамиз нима бўлганини кўрдик. Афсуски, бу турнир Туркия миллий жамоаси учун якунланди», — деди Тосун.
Агентнинг фикрича, жамоа мураббийлар штаби муҳим хатоларга йўл қўйган.
«Мураббийлар бир хил футболчиларга таяниб қолди ва ҳеч қандай хулоса чиқармади. Гуруҳ босқичидаги иккала мағлубият ҳам мураббийлар зиммасидаги натижа. Жаҳон чемпионатида марказий ҳужумчисиз ўйнаётган яна бирор жамоа борми? Саволнинг жавоби шу ерда», — дея қўшимча қилди у.
Эслатиб ўтамиз, Туркия миллий жамоаси гуруҳ босқичидаги дастлабки икки учрашувда мағлуб бўлиб, муддатидан аввал плей-офф йўлланмасидан маҳрум бўлди.

Турецкий агент: «Эта команда должна была бороться за выход в полуфинал»
Турецкий футбольный агент Шенол Тосун высказал резкие мнения о национальной сборной Турции после неудачного выступления на чемпионате мира 2026 года.
По его словам, состав команды был достаточно силен, чтобы бороться за выход в полуфинал.
«Эта команда должна была бороться за выход в полуфинал. Но мы все видели, что произошло. К сожалению, этот турнир завершился для сборной Турции», — сказал Тосун.
По мнению агента, тренерский штаб команды допустил важные ошибки.
«Тренеры полагались на одних и тех же игроков и не сделали никаких выводов. Обе поражения на групповом этапе также лежат на тренерах. Есть ли еще какая-то команда на чемпионате мира, играющая без центрального нападающего? Ответ на этот вопрос здесь», — добавил он.
Напомним, что сборная Турции проиграла в первых двух матчах группового этапа и досрочно лишилась путевки в плей-офф.