Англиялик собиқ ҳимоячи Англия ва Аргентина ўртасидаги баҳс олдидан ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Англиялик машҳур собиқ ҳимоячи Жон Терри 2026 йилги жаҳон чемпионати яримфинал босқичи доирасидаги Англия ва Аргентина миллий жамоалари ўртасидаги баҳс олдидан ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
«Аргентина менда ҳеч қандай хавотир уйғотмайди. Иккала жамоага қараб, рақиб биздан устун деб айта олмайман. Менимча, биз Аргентинадан кучлимиз», — деди «Челси» афсонаси AlbicelesteTalk нашрига берган интервюсида.
Маълумот ўрнида, Англия ва Аргентина миллий жамоалари ўртасидаги учрашув 15 июлдан 16 июлга ўтар кечаси бўлиб ўтади. Баҳс Тошкент вақти билан соат 00:00 да старт олади.
Аввалроқ Аргентинада Англияга қарши ўйин олдидан тактик ўзгаришлар режалаштирилаётгани маълум қилинганди.

Терри: «Мы сильнее Аргентины»
Знаменитый бывший защитник Англии Джон Терри поделился своими мыслями перед полуфинальным матчем чемпионата мира 2026 года между сборными Англии и Аргентины.
«Аргентина не вызывает у меня никакого беспокойства. Посмотрев на обе команды, я не могу сказать, что соперник сильнее нас. Думаю, мы сильнее Аргентины», — сказал легенда «Челси» в интервью изданию AlbicelesteTalk.
Напомним, матч между сборными Англии и Аргентины состоится в ночь с 15 на 16 июля. Встреча начнется в 00:00 по ташкентскому времени.