О'Райли: «Мессига қарши ўйинни интизорлик билан кутяпман»
Англия миллий жамоаси ҳимоячичиси жаҳон чемпионати 1/2 финали доирасида аргентиналик ҳужумчи қарши баҳс ҳақида гапирди.
Англия миллий жамоаси ҳимоячиси Нико О'Райли жаҳон чемпионати-2026 яримфинал доирасида аргентиналик ҳужумчи Лионел Мессига қарши рўбарў келиши ҳақида фикрлари билан ўртоқлашди.
«Буни интизорлик билан кутяпман. Бу уникал имконият. Унинг фаолияти якунланиб бормоқда. Шахсан мен учун у футбол тарихидаги энг яхши ўйинчи. Бу чақирувни ўзгача иштиёқ билан кутяпман», — дея О’Райли сўзларидан иқтибос келтирди BBC Sport.
Маълумот учун, мазкур ўйин 15 июл куни «Мерседес-Бенц Стэдиум» (Атланта, АҚШ) стадионида бўлиб ўтади. Баҳс Тошкент вақти билан 23:59да старт олиши режа қилинган.
Эслатиб ўтамиз, АҚШ, Канада ва Мексикада ўтаётган жаҳон чемпионати-2026 19 июл куни якунланади. Амалдаги чемпион Аргентина миллий жамоаси ҳисобланади.

Нико О'Райли: «С нетерпением жду встречи с Месси»
Защитник сборной Англии высказался о встрече с аргентинским нападающим в рамках матча 1/2 финала чемпионата мира.
Защитник сборной Англии Нико О'Райли высказался о встрече с аргентинским нападающим Лионелем Месси в рамках матча 1/2 финала чемпионата мира — 2026 с национальной командой Аргентины.
«Я с нетерпением жду этого. Это уникальная возможность. Его карьера подходит к концу. Лично для меня он лучший игрок, когда-либо выходивший на футбольное поле. И да, я с нетерпением жду этого вызова», — приводит слова О’Райли BBC Sport.
Игра состоится 15 июля на стадионе «Мерседес-Бенц Стэдиум» (Атланта, США). Стартовый свисток судьи прозвучит в 22:00 мск.