«Барселона» ҳимоячиси аргентиналик юлдузнинг ЖЧ-2026даги ўйинига юқори баҳо берди.
«Месси мени ҳайратда қолдирди. Мавсум давомида унинг ўйинларини кўп кузатмаган эдим, аммо у Жаҳон чемпионатига ажойиб спорт формасида келди.
Биз ҳаммамиз Месси ким эканини яхши биламиз, аммо у бизни ҳайратда қолдиришдан тўхтамаяпти. Ноқулай вақтда бўлган учрашувларни томоша қила олмадим, бироқ қолган ўйинларни ўтказиб юбормасликка ҳаракат қилдим. Плей-офф босқичи бошланганидан кейин эса турнирни янада диққат билан кузатяпман», — деди Мартин Мundo Deportivо нашрига.
Эслатиб ўтамиз, Аргентина миллий жамоаси ЖЧ-2026 яримфиналида Англияга қарши майдонга тушади. Учрашув 15 июл куни АҚШнинг Атланта шаҳридаги «Мерcедес-Бенз Стэдиум»да бўлиб ўтади.

Защитник «Барселоны» Жерар Мартин поделился мнением об участии Лионеля Месси на ЧМ-2026.
«Месси меня удивил. В течение сезона я не часто следил за его играми, но он подошёл к чемпионату мира в отличной спортивной форме.
Мы все знаем, кто такой Месси, но он не перестаёт нас удивлять. Я не мог смотреть матчи, которые шли в неудобное время, но старался не пропустить остальные. С началом плей-офф я стал ещё внимательнее следить за турниром», — сказал Мартин газете Mundo Deportivo.
Напомним, что сборная Аргентины в полуфинале ЧМ-2026 встретится с Англией. Матч состоится 15 июля на стадионе «Mercedes-Benz Stadium» в Атланте, США.