Англия миллий жамоаси ва «Арсенал» клуби яримҳимоячиси Деклан Райс ичак инфекцияси туфайли изоляция қилинган.
Аввалроқ соннинг орқа юзаси ва бели билан муаммоларни бошдан кечирган футболчи ЖЧ 1/8 финали доирасида Белгияга қарши ўйин учун Мехикога етиб боргач, қорнида оғриқ ҳис қилаётганидан шикоят қилган.
Манбанинг хабарига кўра, Англия миллий жамоаси ходимлари Райсда аниқланган инфекция тарқалишини олдини олиш учун барча зарур чораларни кўрган. Деклан Канзас-Ситидаги жамоа қароргоҳида изоляция қилинган.
Натижада, Райс охирги икки кун умумий гуруҳ билан машғулотларда қатнашмаган, аммо 1/4 финалда Норвегияга қарши ўйин учун Майамига йўл олиши кутилмоқда.
Инглиз жамоасига яқин манбаларнинг таъкидлашича бошқа футболчилар мазкур инфекциядан зарар кўрмайди.

Полузащитник "Арсенала" Деклан Райс был изолирован от своих партнеров по сборной Англии из-за кишечной инфекции.
Ранее испытывая проблемы с задней поверхностью бедра и спиной, после поездки в Мехико на матч 1/8 финала Чемпионата Мира против сборной Бельгии Райс пожаловался на боль в животе.
Как сообщает Daily Mail, персонал сборной Англии принял необходимые меры, чтобы предотвратить распространение инфекции, обнаруженной у Райса. Деклан был изолирован на базе в Канзас-Сити.
В результате Райс не тренировался в общей группе последние два дня, однако ожидается, что Деклан отправится в Майами на матч 1/4 финала против Норвегии.
Близкие к лагерю английской сборной источники уверены, что другие игроки не пострадают от инфекции, подхваченной Райсом.