Юртимизда «VAR» техникаси ўрнатилган стадионлар сони яна биттага кўпайди.
Бу ҳақда Ўзбекистон футбол ҳакамлари маркази ўзининг ижтимоий тармоқлардаги расмий саҳифаси орқали хабар берди.
Президентнинг 262-сонли қарори ижросини таъминлаш ҳамда футбол учрашувларини юқори савияда ташкил этиш мақсадида мамлакатимиз стадионларида марказлашган «VAR» тизимидан фойдаланиш учун махсус техникаларни ўрнатиш ишлари жадал давом этмоқда.
Ҳозирда «Қўқон-1912» стадионига «VAR» техникаларини жойлаштириш ишлари тўлиқ якунланди. Мазкур саъй-ҳаракатлар ҳакамлик қарорларининг ҳаққонийлигини таъминлаш, шунингдек, ўзбек футболининг халқаро стандартларга мослигини оширишга хизмат қилади.

Об этом сообщил Центр судей Узбекистана через свою официальную страницу в социальных сетях.
С целью выполнения постановления Президента №262 и организации футбольных матчей на высоком уровне, работы по установке специального оборудования для использования централизованной системы VAR на стадионах нашей страны продолжаются интенсивными темпами.
В настоящее время работы по установке оборудования VAR на стадионе «Коканд-1912» полностью завершены. Эти усилия направлены на обеспечение справедливости судейских решений, а также улучшение соответствия узбекского футбола международным стандартам.