Испания миллий жамоаси бош мураббийи: «Ямал биз кутаётган ўйинни кўрсата олмаяпти»
Испания миллий жамоаси бош мураббийи Луис де ла Фуэнте вингер Ламин Ямалнинг жаҳон чемпионати-2026даги ўйини ҳақида фикрлари билан ўртоқлашди. Мундиалнинг 5 ўйинида футболчи 1 та гол урди.
«Сиз Ламинннинг иштиёқини кўрганингизда, у рақиблар учун жуда хавфли эканлигини биласиз. Шундай экан биз уни руҳлантиришимиз ва мотивация беришимиз зарур, лекин бунда меъёрни унутмаслик муҳим. Яхши кунлар олдинда, сабаби у ҳали биз кутган ўйинни кўрсата олмаяпти.
Куни кеча [Португалияга қарши баҳсда] ўйин сценарийси майдондалигида уни ҳимояда ҳам тер тўкишга мажбур қилди. Ламин юқори даражасини кўрсата олди ва энди ундан ҳужумкор ҳаракатларда ҳам ўз кучини кўрсатишини кутиб қоламиз», — дея де ла Фуэнте сўзларидан иқтибос келтирди Cadena Ser.

Тренер сборной Испании: Ямаль ещё не показал той блестящей игры, которую мы ждём
Главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнте поделился мнением об игре нападающего Ламина Ямаля на чемпионате мира 2026 года. В пяти встречах мирового первенства вингер забил один гол.
«Когда вы видите мотивацию Ламина, то знаете, что он очень опасен для соперников. И мы должны его мотивировать, но так, чтобы это не переросло в беспокойство для него. Лучшее ещё впереди, потому что пока он ещё не показал той блестящей игры, которую мы ждём.
На днях [с Португалией] был сценарий матча, когда ему пришлось работать в обороне, пока его не пришлось заменить. Ламин показал свою зрелость, и мы с нетерпением ждём его атакующей мощи», — приводит слова де ла Фуэнте Cadena Ser.