Футболчининг Каталония клуби билан шартномаси 2027 йилнинг ёзига қадар мўлжалланган.
«Барселона» ҳужумчиси Ферран Торрес ёзги трансферлар ойнасида клубни тарк этиши мумкин. Бу ҳақда Sport.es нашри хабар берди.
Маълумотларга кўра, испаниялик футболчига Европанинг бир қатор топ-клубларидан таклифлар келиб тушган ва айни пайтда унинг каталонияликлар сафидаги келажаги муҳокама қилинмоқда.
Торреснинг «Барселона» билан амалдаги шартномаси 2027 йилнинг ёзига қадар мўлжалланган.
Аввалроқ клуб унинг битимини яна уч ёки тўрт мавсумга узайтириш бўйича музокараларни фаоллаштиришни режалаштираётгани ҳақида хабарлар тарқалган эди.
Ўтган мавсумда Ферран барча турнирларда 49 та ўйинда иштирок этиб, 21 та гол урди ва 3 та голли узатмани амалга оширди.

Торрес может покинуть «Барселону» – источник
Нападающий «Барселоны» Ферран Торрес может покинуть клуб в летнее трансферное окно. Об этом сообщает издание Sport.es.
По данным источников, испанский футболист получил предложения от ряда топ-клубов Европы, и в настоящее время обсуждается его будущее в составе каталонцев.
Действующий контракт Торреса с «Барселоной» рассчитан до лета 2027 года.
Ранее сообщалось, что клуб планирует активизировать переговоры о продлении его соглашения еще на три или четыре сезона.
В прошлом сезоне Ферран принял участие в 49 матчах во всех турнирах, забив 21 гол и отдав 3 результативные передачи.