«Барселона» ва Испания миллий жамоаси вингери Ламин Ямал Хулиан Алвареснинг Каталония клубига эҳтимолий трансфери ҳақида фикр билдирди.
Аввалроқ ОАВда «Барселона» президенти Жоан Лапорта «Атлетико» ҳужумчисини трансфер қилишни асосий мақсадлардан бирига айлантиргани ҳақида хабарлар тарқалганди.
«Хулиан — жуда юқори савиядаги футболчи. Уни ҳар қандай клуб ўз сафида кўришни истайди. Аввал ҳам айтганимдек, агар у бизга қўшилса, уни қучоқ очиб кутиб оламиз ва бундан жуда хурсанд бўламиз.
Менимча, у «Барселона»нинг ўйин услубига жуда мос келади. Вазият аслида қандай эканини билмайман, аммо бу трансфер амалга ошишига умид қиламан», — деди Ямал.

Ямал: «Альварес идеально подходит под стиль "Барселоны"»
Вингер «Барселоны» и сборной Испании Ламин Ямал высказал мнение о возможном переходе Хулиана Альвареса в каталонский клуб.
Ранее в СМИ сообщалось, что президент «Барселоны» Жоан Лапорта сделал трансфер нападающего «Атлетико» одной из приоритетных задач.
«Хулиан — игрок очень высокого уровня. Любой клуб хотел бы видеть его в своих рядах. Как я уже говорил, если он присоединится к нам, мы примем его с распростертыми объятиями и будем очень рады.
Я думаю, он отлично вписывается в стиль игры "Барселоны". Я не знаю, какова на самом деле ситуация, но надеюсь, что этот трансфер состоится», — сказал Ямал.