Мадриднинг «Атлетико» клуби ҳужучи Хулиан Алваресни ёзги трансфер ойнасида сотиб юбориш масаласини биринчи марта жиддий кўриб чиқади. Бу ҳақда Marca нашри хабар берди.
Манбанинг хабарига кўра, бу қарорга клубнинг молиявий тузилмасига алоқадор бўлган Apollo инвестиция фондининг позицияси таъсир кўрсатган.
Ташкилотда таклифларни эшитиб кўриш керак, деб ҳисобламоқда. Аргентиналик футболчи учун «Арсенал»нинг таклифлари энг мос вариант сифатида қаралмоқда.
Шунингдек, «Барселона» клуби ҳам Алваресга асосий даъвогар бўлиб қолмоқда. Каталонияликлар жаҳон чемпионати якунланганидан сўнг ҳужумчини сотиб олишга яна бир бор уриниб кўришади. Таъкидланишича, трансфер нархи 100 млн евродан ошади.

Руководство «Атлетико» рассмотрит предложения по Альваресу – Marca
Мадридский клуб «Атлетико» впервые всерьез рассмотрит вопрос о продаже Хулиана Альвареса в летнее трансферное окно. Об этом сообщает издание Marca.
По данным источника, на это решение повлияла позиция инвестиционного фонда Apollo, связанного с финансовой структурой клуба.
Организация считает, что стоит выслушать предложения. На данный момент предложения от «Арсенала» рассматриваются как наиболее подходящий вариант для аргентинского футболиста.
Также клуб «Барселона» остается основным претендентом на Альвареса. Каталонцы планируют предпринять еще одну попытку приобрести нападающего после завершения чемпионата мира. Отмечается, что трансферная стоимость превысит 100 миллионов евро.