«Манчестер Юнайтед» янги стадион қуриладиган жойни расман эълон қилди
«Манчестер Юнайтед» 100 минг ўринли янги стадиони қуриладиган ҳудудни расман тасдиқлади. Бу ҳақда клуб матбуот хизмати хабар берди.
Янги арена «Олд Траффорд» стадионидан шимоли-ғарб томонда, тахминан 350 метр узоқликда қурилади.
Лойиҳа доирасида стадион атрофида 15 мингга яқин янги турар жой, мактаблар, шифохоналар ҳамда барча асосий транспорт турларини қамраб оладиган замонавий инфратузилма барпо этилиши режалаштирилган.
Клуб вакилларининг таъкидлашича, янги стадионнинг «Олд Траффорд»га яқин жойда қурилиши мухлислар учун анъанавий муҳит ва клуб қадриятларини сақлаб қолишга хизмат қилади.
Эслатиб ўтамиз, афсонавий «Олд Траффорд» стадионининг кейинги тақдири борасида ҳозирча якуний қарор қабул қилинмаган. Бу масала кейинроқ кўриб чиқилади.

«Манчестер Юнайтед» официально подтвердил место строительства нового стадиона вместимостью 100 тысяч мест.
Об этом сообщила пресс-служба клуба.
Новая арена будет построена к северо-западу от стадиона «Олд Траффорд», на расстоянии примерно 350 метров.
В рамках проекта планируется создание современного инфраструктурного комплекса, включающего около 15 тысяч новых жилых единиц, школы, больницы и все основные виды транспорта.
По словам представителей клуба, строительство нового стадиона вблизи «Олд Траффорд» поможет сохранить традиционную атмосферу и ценности клуба для болельщиков.
Напомним, что окончательное решение о будущем легендарного стадиона «Олд Траффорд» пока не принято. Этот вопрос будет рассмотрен позже.