Бу ҳақда Sport.es нашри хабар бермоқда.
«Барселона» ва Мадриднинг «Атлетико» клублари ўртасида ҳужумчи Хулиан Алварес трансфери борасидаги музокаралар давом этмоқда. Каталонияликлар жаҳон чемпионатидан кейин форвард учун 130 млн евро таклиф қилишни мақсад қилган.
Манбанинг хабарига кўра, бу «Барселона» таклиф қилиши мумкин бўлган максимал сумма ҳисобланади. Таклиф ҳар қандай ҳолатда ҳам 150 млн еврогача оширилмайди. «Кўк-анорранглилар» ҳали ҳам Алварес Каталония клуби сафига кўчиб ўтишни истаётганига ишонмоқда ва бу музокаралардаги муҳим омил бўлади, деб ҳисоблашмоқда.
Маълумот учун, ўтган мавсум Алварес барча мусобақаларда 49 та ўйинда майдонга тушиб, 20 та гол урди ва 9 та голли узатма етказиб берди.

Об этом сообщает Sport.es.
Переговоры между «Барселоной» и мадридским «Атлетико» насчёт перехода нападающего Хулиана Альвареса продолжаются. Сине-гранатовые намерены предложить € 130 млн за трансфер форварда после чемпионата мира 2026 года.
По информации источника, это максимальное предложение, которое готова сделать «Барселона». Каталонский клуб не рассматривает вариант с увеличением суммы до € 150 млн. В стане сине-гранатовых по-прежнему уверены в желании Альвареса перейти к ним.
В минувшем сезоне Альварес принял участие в 49 матчах во всех турнирах, в которых отметился 20 голами и девятью результативными передачами. Действующее трудовое соглашение игрока с клубом рассчитано до лета 2030 года. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 100 млн.