Франция миллий жамоаси сардори гол ура олмаган пеналти ҳақида гапирди.
Франция миллий жамоаси форварди Килиан Мбаппе жаҳон чемпионати-2026 1/4 финали доирасида Марокашга қарши ўйинда (2:0) пеналтидан гол ура олмаган вазиятига изоҳ берди.
Ҳужумчининг зарбасидан кейин марокашликлар кипери Яссин Буну тўпни ушлаб олди. Иккинчи бўлимда Мбаппе гол урди ва Усмон Дембеленинг голига узатма етказиб берди.
«Вазият осон эмасди. Ҳакам аввалига пеналти берди, мен зарбага тайёрланаётгандим, кейин у шошилмасликни сўраб, вазият такроран кўрилишини маълум қилди. Бу мени чалғитди, сабаби аввал бундай ҳолатга дуч келмаганман», - деди Килиан.

Мбаппе объяснил нереализованный пенальти
Нападающий сборной Франции Килиан Мбаппе прокомментировал пенальти, который он не смог реализовать в матче 1/4 финала плей-офф ЧМ-2026 с командой Марокко (2:0). Слова игрока приводит портал Footmercato.
Удар форварда отбил вратарь марокканцев Яссин Буну. Во втором тайме Мбаппе отметился голом и результативной передачей на Усмана Дембеле.
«Ситуация была непростой. Арбитр сначала дал пенальти, я начал готовиться к удару, затем он сказал, что будет просмотр эпизода. Это сбило мне концентрацию, так как раньше я с подобным никогда не сталкивался».