Франция миллий жамоаси мухлисаси навбатдаги ғалабани нишонлаётганда ҳалок бўлди
Франция шимолида миллий жамоанинг ЖЧ-2026 1/4 финалида Марокаш миллий жамоаси устидан қозонилган ғалабасини нишонлаш вақтида фожиали ҳодиса содир бўлди.
Манбага кўра, 17 ёшли қиз Онуа‑Эмери шаҳрида йирик юк машинаси рамасига чиқмоқчи бўлган. Аммо мувозанатни ушлай олмай, машина ғилдираклари остида қолиб кетган. Шифокорлар унинг воқеа жойида жароҳатлардан вафот этганини тасдиқлади.
Эслатиб ўтамиз, Франция миллий жамоаси Жаҳон чемпионати чорак финалида Марокашни 2:0 ҳисобида мағлубиятга учратди. Яримфиналда французлар Испания — Белгия жуфтлиги ғолиби билан учрашади.

Болельщица сборной Франции погибла во время празднования победы над Марокко на ЧМ-2026
На севере Франции произошло трагическое событие во время празднования победы национальной команды в матче 1/4 финала ЧМ-2026 с Марокко. Одна из французских болельщиц погибла в результате несчастного случая, об этом сообщает La Voix du Nord.
По данным источника, 17-летняя девушка в городе Онуа‑Эмери решила забраться на раму большегрузного автомобиля. Однако она не удержала равновесие и оказалась под колёсами автомобиля. Медики констатировали смерть от полученных травм на месте.
Напомним, Франция обыграла Марокко в четвертьфинальном матче чемпионата мира со счётом 2:0. В полуфинале французская сборная встретится с победителем пары Испания — Бельгия.