Дембеле Марокашга қарши гол уришидан олдин Мбаппе унга қандай маслаҳат берганини айтди
Франциялик ҳужумчи гол уришидан бир неча дақиқа аввал жамоа сардори унга маслаҳат бергани ҳақида гапирди.
Франция миллий жамоаси ҳужумчиси Усмон Дембеле ЖЧ-2026 1/4 финалида Марокашга (2:0) қарши баҳсда голлардан бирига муаллифлик қилди.
«Килиан голдан икки-уч дақиқа аввал менга марказда қолишимни ва тўп бизга тушиши билан қарши ҳужумга ўтишимизни айтди. Амалда ҳам шундай бўлди. Кейин у ҳам бўш ҳудуд яратиш учун жуда яхши тезлик олди. Мен қаршимда бўшлиқни кўрдим ва ўзим дарвоза томон зарба беришга қарор қилдим, бу иш берди», – дея Дембеле сўзларидан иқтибос келтирди RMC Sport.

Нападающий сборной Франции Усман Дембеле рассказал, что получил совет от капитана команды Килиана Мбаппе перед тем, как поразить ворота Марокко (2:0) в матче 1/4 финала чемпионата мира 2026 года. Дембеле забил с передачи Мбаппе.
«Килиан за две-три минуты до [гола] сказал мне оставаться в центре, что как только у нас появится возможность, мы перейдём в контратаку. Это и произошло. Затем он тоже совершил очень хороший рывок, чтобы создать пространство. Я увидел, что у меня появилось немного свободного пространства, постарался нанести удар по воротам, и всё сработало», – приводит слова Дембеле RMC Sport со ссылкой на телеканал M6.