Клуб Хулиан Алварес, Карим Адейеми ва Жоау Канселуни ўз сафига қўшиб олмоқчи.
«Барселона» ёзги трансфер кампаниясини молиялаштириш мақсадида 210 миллион евро миқдорида банк кредити расмийлаштирди. Бу ҳақда Маrcа нашри хабар берди.
Манбага кўра, маблағнинг асосий қисми Мадриднинг «Атлетико» клуби ҳужумчиси Хулиан Алварес, Дортмунднинг «Боруссия»си вингери Карим Адейеми ҳамда «Ал Ҳилол» ҳимоячиси Жоау Канселу трансферларига йўналтирилади.
Шунингдек, кредит маблағининг бир қисми футболчиларнинг маоши ва бошқа операцион харажатларни қоплаш учун ишлатилади. Қайд этилишича, ушбу кредит клубнинг келажакдаги даромадлари ҳисобига олинган.
Маrcа маълумотига кўра, Адейеми трансфери яқин кунларда якунланиши кутилмоқда. Хулиан Алварес бўйича музокаралар эса Жаҳон чемпионати тугаганидан кейин фаоллашади. Жоау Канселу трансферини расмийлаштириш учун эса аввало солиқ масалаларини ҳал қилиш талаб этилади.

«Барселона» получила кредит в размере 210 миллионов евро на трансферы
«Барселона» оформила банковский кредит в размере 210 миллионов евро с целью финансирования летней трансферной кампании.
Об этом сообщил журнал Marca.
По данным источника, основная часть средств будет направлена на трансферы нападающего мадридского «Атлетико» Хулиана Альвареса, вингера дортмундской «Боруссии» Карима Адееми и защитника «Аль-Хилаля» Жоау Канселу.
Кроме того, часть кредитных средств будет использована для покрытия зарплат футболистов и других операционных расходов. Отмечается, что данный кредит был взят под будущие доходы клуба.
По информации Marca, завершение трансфера Адееми ожидается в ближайшие дни. Переговоры по Хулиану Альваресу активизируются после окончания чемпионата мира. Оформление трансфера Жоау Канселу требует сначала урегулирования налоговых вопросов.