«Монако» яримҳимоячи Пол Погба билан ёзги трансфер ойнасидаёқ хайрлашиш эҳтимолини кўриб чиқмоқда. Бу ҳақда GFFN хабар берди.
Допинг сабабли узоқ муддатга дисквалификация қилинган франциялик футболчи ўтган мавсумда атиги 6 та баҳсда майдонга тушиб, жами 115 дақиқа ҳаракат қилди.
«Монако» бош директори Тяго Скуро Погбанинг келажаги унинг жисмоний ва техник ҳолати баҳолангандан сўнг ҳал қилинишини айтди.
«Бу мураккаб масала, чунки биз Полни жуда ҳурмат қиламиз. У клубга келган илк кундан бошлаб ижобий муносабатда бўлди. Аммо мавсум биз кутгандек ўтмади. Ёзда ҳамкорликни бошлаганимизда умидлар мутлақо бошқача эди.
Биз унга нисбатан адолатли бўлишимиз керак. Ҳар ҳафта унинг тайёргарлигини, жисмоний ва техник ривожланишини кузатамиз. Шундан кейин якуний қарорни бош мураббий қабул қилади. Ёз давомида Погбанинг қайси даражада эканини кўрамиз. Балки у қолади, балки кетади», — деди Скуро.
Эслатиб ўтамиз, Пол Погба «Монако»га ўтишидан аввал «Ювентус» ва «Манчестер Юнайтед» сафида тўп тепган.

«Монако» может расстаться с Погба уже летом
«Монако» рассматривает возможность расставания с полузащитником Полем Погба уже в летнее трансферное окно. Об этом сообщил GFFN.
Французский футболист, дисквалифицированный на длительный срок из-за допинга, в прошлом сезоне вышел на поле всего в 6 матчах, проведя в общей сложности 115 минут.
Генеральный директор «Монако» Тьяго Скуро заявил, что будущее Погба будет определено после оценки его физического и технического состояния.
«Это сложный вопрос, потому что мы очень уважаем Пола. С первого дня его пребывания в клубе он проявил себя с положительной стороны. Однако сезон прошел не так, как мы ожидали. Когда мы начинали сотрудничество летом, наши ожидания были совершенно другими.
Мы должны быть справедливы к нему. Каждую неделю мы отслеживаем его подготовку, физическое и техническое развитие. После этого окончательное решение примет главный тренер. Летом мы увидим, на каком уровне находится Погба. Возможно, он останется, а возможно, уйдет», — сказал Скуро.