Испания миллий жамоаси бош мураббийи Луис де ла Фуэнте ҳозирча жаҳон чемпионати-2026 яримфинали доирасида Францияга қарши эҳтимолий баҳс ҳақида гапириш ноўрин эканлигини таъкидлади.
Маълумот учун, бугун, 10 июл куни «Фурия Роҳа» 1/4 финалда Белгия миллий жамоасига қарши майдонга тушади.
«Ҳозир бор эътиборимиз Белгия билан ўйинга қаратилган. Мухлис сифатида бу ҳақида гапиришимиз мумкин, аммо профессионал сифатида — йўқ. Ҳа, биз ўша баҳсни томоша қила олдик. Ўйлашимча, Франция майдонда Марокашдан устунлик қилди», — дея де ла Фуэнте сўзларидан иқтибос келтирди Cadena Ser.
Эслатиб ўтамиз, Франция миллий жамоаси Марокаш устидан 2:0 ҳисобида зафар қучиб, мундиал яримфиналига йўл олди.

Главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнте высказал мнение, что на текущий момент нецелесообразно говорить о потенциальном матче с Францией в полуфинале чемпионата мира 2026 года. В пятницу, 10 июля, «Фурия Роха» встретится с Бельгией в игре 1/4 финала.
«У нас в голове только матч с Бельгией. Как болельщики мы можем говорить об этом, но как профессионалы — нет. У нас было время посмотреть эту встречу, и я думаю, что Франция превзошла Марокко», — приводит слова де ла Фуэнте Cadena Ser.
В четверг, 9 июля, сборная Франции победила Марокко со счётом 2:0 и вышла в полуфинал мирового первенства.