Асадбек Каримов мавсумнинг иккинчи қисмини «Металлург»да ўтказади. Бу ҳақда «Сурхон» клуби матбуот хизмати хабар берди.
«Жамоамиз яримҳимоячиси Асадбек Каримов 2026 йилги мавсуми якунига қадар ижара асосида Бекободнинг «Металлург» жамоасида тўп тепади.
Ушбу келишув футболчининг мунтазам ўйин амалиётига эга бўлиши, профессионал маҳоратини янада ошириши ҳамда келгусидаги фаолияти учун қўшимча тажриба тўплашига хизмат қилади.
Клубимиз Асадбек Каримовга «Металлург» сафидаги фаолиятида омад ва муваффақият тилайди ҳамда унинг янги жамоасида юқори натижалар қайд этишига ишонч билдиради», — деб ёзади термизликлар матбуот хизмати.

Асадбек Каримов проведет вторую половину сезона в «Металлурге». Об этом сообщает пресс-служба клуба «Сурхан».
«Наш полузащитник Асадбек Каримов будет выступать в составе «Металлурга» из Бекабада на правах аренды до конца сезона 2026 года.
Это соглашение позволит футболисту получать регулярную игровую практику, развивать свои профессиональные навыки и накапливать дополнительный опыт для своей будущей карьеры.
Наш клуб желает Асадбеку Каримову удачи и успехов в составе «Металлурга» и выражает уверенность в его высоких достижениях в новой команде», — говорится в сообщении пресс-службы термезского клуба.
23-летний Каримов провел 5 матчей в Суперлиге в этом сезоне.
Ранее «Сурхан» сообщил о сдаче в аренду своего нападающего Стефана Чинеду в «Пахтакор» подробнее здесь.