Бу мавсумда мезбон жамоанинг рақиб майдонида ўйнаши 4-бор кузатилмоқда.
Термиздаги «Сурхон Арена» стадиони майсаси аянчли ҳолатга келиб қолганлиги туфайли, ПФЛ ушбу стадионни ҳам Суперлига ўйинларини қабул қилувчи стадионлар рўйхатидан чиқарди.
«Сурхон» Суперлига регламентига зид равишда расмий учрашув стартига 20 кун вақт қолгунига қадар ҳам Суперлига 13-туридан ўрин олган «Динамо»га қарши учрашув ўтиши режалаштирилган стадион масаласида Лигага расмий таклиф киритмади. Шундан келиб чиқиб, мазкур беллашув «Сурхон» клубининг номинал мезбонлиги остида Самарқанддаги «Динамо» стадионида ўтказилади.
Маълумот учун, Суперлига жорий мавсумида худди шундай сабаб оқибатида 3-тур доирасидаги «Машъал» — «Қизилқум», 4-тур доирасидаги «Сўғдиёна» — «Пахтакор» ҳамда 7-тур доирасидаги «Насаф» — «Бухоро» учрашувлари рақиб майдонига кўчирилганди. «Сурхон» — «Динамо» беллашуви бу борада ҳисоб бўйича тўртинчиси ҳисобланади», — дейилади хабарда.

Газон стадиона «Сурхон Арена» в Термезе пришёл в плачевное состояние, из-за чего ПФЛ исключила это стадион из списка принимающих Суперлигу.
Клуб «Сурхон» в нарушение регламента Суперлиги до старта официального матча за 20 дней не подал в Лигу официальное предложение по месту проведения матча 13-го тура Суперлиги против «Динамо». Исходя из этого, встреча пройдёт под номинальным хозяевством клуба «Сурхон» на стадионе «Динамо» в Самарканде.
Для справки, в текущем сезоне Суперлиги по аналогичной причине были перенесены на поле соперника матчи 3-го тура «Машъал» — «Кызылкум», 4-го тура «Согдиана» — «Пахтакор» и 7-го тура «Насаф» — «Бухара». Встреча «Сурхон» — «Динамо» станет четвёртой по счёту в этом случае», — говорится в сообщении.