Де ла Фуэнте: «Месси худди 19 ёки 23 ёшдагидек ўйнамоқда. У чарчамай, янада кўпроқ нарсани хоҳлаяпти»
10 июл, 05:56
Испания миллий жамоаси устози 39 ёшли аргентиналик футболчининг ўйини ҳақида фикрлари билан ўртоқлашди.
Испания миллий жамоаси бош мураббийи Луис де ла Фуэнте Аргентина миллий жамоасининг 39 ёшли етакчиси Лионел Месси ҳақида гапирди.
«Месси худди 19 ёки 23 ёшдагидек ўйнамоқда. У ўта юқори даража кўрсатмоқда. Гап нафақат унинг ақлли қарорларида, балки энг аввало унинг фидойилигида.
Месси чарчамайди ва ҳеч қачон эришган натижасида тўхтаб қолмайди. У ҳар доим, ҳар куни кўпроғини истайди. Месси — ҳақиқий ўрнак», — дея де ла Фуэнте сўзларидан иқтибос келтирди DAZN X тармоғидаги саҳифасида.

Главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнте поделился мнением о 39-летнем нападающем сборной Аргентины Лионеле Месси.
«Месси выглядит на 19 или 23 года. Он играет на исключительно высоком уровне. Дело не только в его зрелости, а прежде всего в его самоотдаче.
Месси неутомим и никогда не останавливается на достигнутом. Он всегда хочет большего, каждый день. Месси — пример для подражания», — приводит слова де ла Фуэнте DAZN на странице в социальной сети X.
Месси отметился восемью голами и результативной передачей в пяти встречах чемпионата мира 2026 года. Всего нападающий забил 21 мяч в 31 игре на мировых первенствах.