Деклан Райс: «Артета Жаҳон чемпионатида қолган барча «Арсенал» футболчиларига қўнғироқ қилди»
Англия вакили бош мураббий турнирда иштирок этаётган барча лондонлик футболчиларни қўллаб-қувватлаганини айтди.
Англия миллий жамоаси яримҳимоячиси Деклан Райс «Арсенал» бош мураббийи Микел Артета Жаҳон чемпионатида иштирок этаётган клуб футболчиларига шахсан қўнғироқ қилганини маълум қилди.
«Англия чоракфиналга чиққанидан кейинги тонгда Микел Артета менга қўнғироқ қилиб, табриклади. У Жаҳон чемпионатида «Арсенал» футболчиларидан бири ғолиб бўлишини исташини айтди. Фақат менга эмас, балки турнирда курашни давом эттираётган барча «Арсенал» футболчиларига омад тилаш учун қўнғироқ қилди.
Мен эса ҳазиллашиб: «Мураббий, аслида сиз биздан кўра Микел Мерино ва Давид Раяга кўпроқ мухлислик қилаётган бўлсангиз керак. Ахир сиз испансиз-ку», — дедим. У шунчаки кулиб қўйди», — дея Райснинг сўзларини Sky Sports келтирди.
Эслатиб ўтамиз, Англия миллий жамоаси Жаҳон чемпионати чоракфиналида 12 июл куни Норвегияга қарши баҳс олиб боради.

Деклан Райс: «Артета позвонил всем игрокам «Арсенала» на чемпионате мира»
Представитель Англии сообщил, что главный тренер поддержал всех лондонских футболистов, участвующих в турнире.
Полузащитник сборной Англии Деклан Райс рассказал, что главный тренер «Арсенала» Микель Артета лично звонил игрокам клуба, участвующим в чемпионате мира.
«Утром после выхода Англии в четвертьфинал мне позвонил Микель Артета и поздравил. Он сказал, что хочет, чтобы один из игроков «Арсенала» выиграл чемпионат мира. Он позвонил не только мне, но и всем игрокам «Арсенала», продолжающим борьбу в турнире, чтобы пожелать удачи.
А я в шутку сказал: «Тренер, вы, наверное, больше болеете за Микеля Мерино и Давида Раю, потому что вы испанец». Он просто рассмеялся», — приводит слова Райса Sky Sports.