«Тоттенҳэм» Крупи учун 100 миллион евро таклиф қилмоқчи
Лондон клуби «Борнмут» ҳужумчисини ёзги трансферлар ойнасидаги асосий мақсадларидан бири сифатида кўрмоқда.
«Тоттенҳэм» яқин кунларда «Борнмут» ҳужумчиси Эли Жуниор Крупи трансфери бўйича расмий таклиф билан чиқишга тайёрланмоқда. Бу ҳақда журналист Жеймс Девис хабар берди.
Манбага кўра, лондонликлар 20 ёшли франциялик футболчи учун қарийб 100 миллион евро таклиф қилишни режалаштирмоқда. Қайд этилишича, «Тоттенҳэм» бош мураббийи Роберто Де Зерби футболчининг ўзи билан шахсан музокара ўтказган ва шундан сўнг клуб трансферни амалга оширишга жиддий киришган.
Аввалроқ Эли Жуниор Крупининг ўзи ҳам фаолиятини айнан «Тоттенҳэм»да давом эттиришни истаётгани, бунга Роберто Де Дзербининг лойиҳаси сабаб бўлаётгани ҳақида хабарлар тарқалганди.
Эслатиб ўтамиз, ҳужумчи 2025/26 йилги мавсумда барча мусобақаларда 35 та баҳсда майдонга тушиб, 13 та гол муаллифига айланган.

«Тоттенхэм» собирается предложить 100 миллионов евро за Эли Жуниора Крупи
Лондонский клуб рассматривает нападающего «Борнмута» как одну из главных целей на летнее трансферное окно.
«Тоттенхэм» в ближайшие дни готовится сделать официальное предложение по трансферу нападающего «Борнмута» Эли Жуниора Крупи. Об этом сообщил журналист Джеймс Дэвис.
По данным источника, лондонцы планируют предложить около 100 миллионов евро за 20-летнего французского футболиста. Отмечается, что главный тренер «Тоттенхэма» Роберто Де Дзерби лично провел переговоры с игроком, после чего клуб серьезно занялся осуществлением трансфера.
Ранее сообщалось, что сам Эли Жуниор Крупи также хочет продолжить свою карьеру именно в «Тоттенхэме», чему способствует проект Роберто Де Дзерби.
Напомним, что в сезоне 2025/26 нападающий принял участие в 35 матчах во всех соревнованиях, забив 13 мячей.