Бразилиялик 29 ёшли футболчи янги жамоасида 10-рақам остида майдонга тушади.
Қайд этилишича, бразилиялик 29 ёшли футболчи янги жамоасида 10-рақам остида майдонга тушади. Малком «Ал Жазира» сафига эркин агент сифатида қўшилди. Бундан аввал у Саудия Арабистонининг «Ал-Ҳилол» клуби билан шартномасини муддатидан олдин бекор қилган эди.
Маълумот учун, у Риёд клуби сафида 2023 йилдан буён ўйнаб келаётганди. У жамоа сафида 138 та учрашувда 48 та гол урган ва бир қатор совринларни қўлга киритган.
Ўтган мавсумда у барча турнирлар доирасида 37 та ўйинда 9 та гол қайд этган. Transfermarkt портали футболчининг бозор қийматини 18 миллион еврога баҳоламоқда.

Бразильский 29-летний футболист будет выступать в новом клубе под 10-м номером.
Сообщается, что 29-летний бразильский футболист будет выступать в новом клубе под 10-м номером. Малком присоединился к "Аль-Джазире" в качестве свободного агента. Ранее он досрочно расторг контракт с саудовским клубом "Аль-Хилаль".
Для справки, он играл за клуб из Эр-Рияда с 2023 года. В составе команды он провел 138 матчей, забил 48 голов и завоевал ряд трофеев.
В прошлом сезоне он отметился 9 голами в 37 матчах всех турниров. Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость игрока в 18 миллионов евро.