«Ал Ҳилол» Малком билан шартномани бекор қилди
Саудиянинг «Ал Ҳилол» клуби ҳужумчиси Малком билан шартномани муддатидан олдин бекор қилганини расман эълон қилди.
Томонлар ўзаро келишув асосида ҳамкорликни тўхтатишга қарор қилган. Эндиликда бразилиялик 29 ёшли футболчи фаолияти давомида БАА клубида давом эттириши кутилмоқда.
Шунингдек, Малкомга Туркиянинг «Фенербаҳче», Қатарнинг «Ас Садд» ҳамда Саудиянинг «Ал Дирия» клублари ҳам қизиқиш билдиргани айтилган.
Маълумот учун, Малком 2023 йилдан буён «Ал Ҳилол» шарафини ҳимоя қилиб келаётган эди. Ушбу жамоа сафида 138 та ўйинда 46 та гол урган ва 41 та голли узатмани амалга оширган.

Саудовский клуб «Аль-Хилаль» официально объявил о досрочном расторжении контракта с нападающим Малкомом.
Стороны приняли решение прекратить сотрудничество по взаимному соглашению. Теперь ожидается, что 29-летний бразильский футболист продолжит свою карьеру в клубе из ОАЭ.
Кроме того, сообщается, что интерес к Малкому проявили турецкий «Фенербахче», катарский «Аль-Садд» и саудовский «Аль-Дирия».
Напомним, что Малком защищал цвета «Аль-Хилаля» с 2023 года. За это время он провел в составе команды 138 матчей, забил 46 голов и сделал 41 результативную передачу.