Месси Возиняга уни «Интер Майами» сафида кўришдан мамнун бўлишини билдирган — манба
Кабо-Верде миллий жамоаси дарвозабони Возиня ва Аргентина миллий жамоаси сардори Лионел Месси ўртасидаги ўйиндан кейинги суҳбат мазмуни маълум бўлди.
Қайд этилишича, Месси Возиняга уни «Интер Майами» сафида кўришдан мамнун бўлишини билдирган. Бу ҳақда «Милан» собиқ яримҳимоячиси Родни Страссер ижтимоий тармоқлардаги саҳифаси орқали маълумот берди.
Унинг сўзларига кўра, турнир бошланишидан олдин Возиня Роднидан ўзига янги клуб топишда ёрдам беришини сўраган. Страссер эса унга бу ҳақда ўйламасликни, эътиборини фақат жаҳон чемпионатига қаратишни маслаҳат берган.
Таъкидланишича, Страссер Возиняни ушбу жаҳон чемпионатининг энг яхши дарвозабони деб ҳисоблайди. Аввалроқ Возиня дарвозабонлар орасида обуначилар сони бўйича тарихий рекорд ўрнатгани маълум қилинганди.

Стала известна суть разговора между вратарём национальной команды Кабо-Верде Возиньей и капитаном сборной Аргентины Лионелем Месси после матча.
Отмечается, что Месси сказал Возинье, что будет рад видеть его в составе «Интер Майами». Об этом сообщил бывший полузащитник «Милана» Родни Страссер через свои страницы в социальных сетях.
По его словам, перед началом турнира Возинья попросил Родни помочь ему найти новый клуб. Страссер же посоветовал ему не думать об этом и сосредоточиться лишь на чемпионате мира.
Подчеркивается, что Страссер считает Возинью лучшим вратарём этого чемпионата мира. Ранее было сообщено, что Возинья установил исторический рекорд среди вратарей по числу подписчиков подписчиков.