Аввалроқ мутахассис Роналду тўп тепадиган «Ан Наср» клуби бош мураббийлигидан кетганди.
«Ан Наср» собиқ бош мураббийи Жорже Жезуш Португалия миллий жамоасини бошқариши кутилмоқда. Бу ҳақда A Bola нашри хабар берди.
Маълум қилинишича, 71 ёшли мутахассис 2026 йилги жаҳон чемпионати 1/8 финал босқичида Испанияга 0:1 ҳисобида мағлуб бўлиб, мусобақани тарк этган Роберто Мартинес ўрнини эгаллайди.
Қайд этилишича, Жезуш миллий жамоа турнирдан қайтгач, Португалия футбол федерацияси президенти Педру Проэнса билан учрашув ўтказади.
Аввалроқ мутахассис Криштиану Роналду тўп тепадиган «Ан Наср» клуби бош мураббийлигидан кетганди. Унинг қўл остида жамоа ўтган мавсум Саудия Арабистони чемпионлигини қўлга киритган.

Бывший главный тренер «Ан Наср» Жорже Жезуш ожидается, что возглавит сборную Португалии. Об этом сообщил A Bola.
Сообщается, что 71-летний специалист заменит Роберто Мартинеса, который покинул турнир после поражения от Испании со счётом 0:1 на стадии 1/8 финала чемпионата мира 2026 года.
Как отмечается, Жезуш встретится с президентом Федерации футбола Португалии Педру Проэнса после возвращения сборной с турнира.
Ранее специалист покинул пост главного тренера клуба «Ан Наср», где играет Криштиану Роналду . Под его руководством команда в прошлом сезоне завоевала чемпионство Саудовской Аравии.