Белгияликлар бош мураббийи АҚШга қарши ўйиндан сўнг ўз фикрларини билдирди.
Белгия миллий жамоаси бош мураббийи Руди Гарсия 2026 йилги жаҳон чемпионати 1/8 финал босқичи доирасидаги АҚШга қарши ўйин (4:1)дан сўнг ўз фикрларини билдирди.
«Ҳозир Белгияда тонгги соат 4:00. Ухламасдан бизга мухлислик қилган барча белгияликларга миннатдорчилик билдирмоқчиман. Бугун жамоангиз билан фахрланишингиз мумкин.
Бугун Белгия катта футбол давлати эканини намойиш этдик. Биз ажойиб ўйин кўрсатдик ва режамизга тўлиқ амал қилдик.
Бу учрашувдаги ягона нохуш ҳолат Онананинг жароҳати бўлди. Аниқ нима юз берганини билмайман. Лекин менимча, ундаги жароҳат жиддий», — деди Гарсия.

Главный тренер сборной Бельгии Руди Гарсия поделился своими мыслями после матча 1/8 финала чемпионата мира 2026 года против США (4:1).
«Сейчас в Бельгии 4 часа утра. Я хочу поблагодарить всех бельгийцев, которые поддерживали нас, не ложась спать. Сегодня вы можете гордиться своей командой.
Сегодня мы показали, что Бельгия — великая футбольная нация. Мы продемонстрировали великолепную игру и полностью следовали нашему плану.
Единственной неприятной ситуацией в этом матче стала травма Онаны. Я не знаю точно, что произошло. Но, по-моему, его травма серьёзная», — сказал Гарсия.