Норвегия миллий жамоаси бош мураббийи Столе Солбаккен Жаҳон чемпионати чоракфиналидан ўрин олган Англияга қарши баҳс олдидан жамоадаги айрим футболчиларнинг бетоб бўлиб қолгани ҳақида гапирди.
«Фақат Йoргеннинг иситмаси кўтарилган. Яна бир неча футболчида йўтал ва шамоллаш аломатлари бор. Бунга кондиционерлар, парвозлар, кийиниш хоналари ва бошқа омиллар сабаб бўлган бўлиши мумкин. Делегациямизда 50 нафардан ортиқ одам бор. Шундай экан, бир ёки икки киши шамоллаб қолиши ажабланарли ҳолат эмас», — дея Солбаккеннинг сўзларини Чемпионат нашри келтирди.
Эслатиб ўтамиз, Норвегия ва Англия ўртасидаги Жаҳон чемпионати чоракфинал баҳси 12 июл куни бўлиб ўтади. Турнир АҚШ, Мексика ва Канада мезбонлигида ўтказилмоқда.

Главный тренер сборной Норвегии Столе Сольбаккен рассказал о том, что перед матчем против Англии в четвертьфинале Чемпионата мира некоторые футболисты команды заболели.
«Только у Йёргена поднялась температура. У нескольких других футболистов есть кашель и признаки простуды. Причиной могут быть кондиционеры, перелёты, раздевалки и другие факторы. В нашей делегации более 50 человек. Так что удивительно, если простудятся один или два человека», — приводит слова Сольбаккена издание Чемпионат.
Напомним, четвертьфинальный матч Чемпионата мира между Норвегией и Англией состоится 12 июля. Турнир проходит в США, Мексике и Канаде.