«Милан» Марио Гила трансфери бўйича келишувга эришди
«Милан» «Лацио» ҳимоячиси Марио Гиланинг трансфери бўйича келишувга эришди. Бу ҳақда журналист Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, клублар ўртасида оғзаки келишув тузилган. Футболчининг ўзи ҳам «Милан» билан беш йиллик шартнома шартларини келишиб олган ва клубни тарк этиб, «россонери» сафига қўшилишни истаган.
Қайд этилишича, Марио Гила янги мавсумда «Милан» бош мураббийи Рубен Аморим жамоасининг марказий ҳимоя чизиғини кучайтиради.
Шунингдек, трансфердан тушадиган маблағнинг 50 фоизи футболчининг собиқ клуби — «Реал»га тегишли бўлади. Бу Мадрид клуби аввалроқ келишувга киритган банд сабаб амалга оширилади.

«Милан» достиг соглашения по трансферу защитника «Лацио» Марио Гила. Об этом сообщил журналист Фабрицио Романо.
Согласно источнику, между клубами достигнуто устное соглашение. Сам игрок также согласовал условия пятилетнего контракта с «Миланом» и выразил желание покинуть клуб, чтобы присоединиться к «россонери».
Отмечается, что Марио Гила в новом сезоне усилит центр обороны команды главного тренера «Милана» Рубена Аморима.
Кроме того, 50% дохода от трансфера принадлежит бывшему клубу игрока — «Реалу». Это происходит из-за ранее включенного пункта в соглашение мадридским клубом.