Англия миллий жамоаси ҳимоячиси Жарелл Куанса ЖЧ-2026 1/8 финалидан ўрин олган Мексикага (3:2) қарши ўйинда қизил карточка олгани учун икки баҳсга дисквалификация қилинди.
ёшли футболчи рақиб ҳимоячиси Хесус Галярдонинг оёғига хавфли тарзда подкат билан зарба бергани учун тўғридан тўғри қизил карточка олган. Ҳакам Алиризо Фағоний видеотакрорни кўриб чиққанидан сўнг инглизлар аъзосини майдондан четлатганди.
ФИФА Куансани «ўйин қоидаларини жиддий равишда бузгани» учун икки ўйинга дисквалификация қилди. Шу тариқа ҳимоячи Англиянинг Жаҳон чемпионати чоракфиналидаги Норвегияга қарши баҳсини, шунингдек, эҳтимолий яримфинал беллашувини ҳам ўтказиб юборади.

Куанса дисквалифицирован на два матча после удаление в игре с Мексикой
Защитник сборной Англии Джарелл Куанса был дисквалифицирован на два матча после получения красной карточки в игре 1/8 финала ЧМ-2026 против Мексики (3:2).
Молодой футболист получил прямую красную карточку за опасный подкат, направленный в ноги защитника соперников Хесуса Гальярдо. Судья Алирезо Фагони принял решение об удалении игрока после просмотра видеоповтора.
ФИФА дисквалифицировала Куансу на два матча за «серьёзное нарушение правил игры». Таким образом, защитник пропустит матч четвертьфинала чемпионата мира против Норвегии, а также потенциальный полуфинал.