UFC'нинг икки вазн тоифасидаги собиқ чемпиони, ирландиялик Конор Макгрегор ярим ўрта вазннинг амалдаги чемпиони Ислом Махачевни Ҳабиб Нурмагомедовдан юқори баҳолашини билдирди.
«У Ҳабибдан юқорида. Муддатидан олдин қозонган ғалабалари сони, эришган ютуқлари ва икки вазн тоифасидаги чиқишларини ҳисобга олсак, албатта, шундай.
Аммо қаранг, у ҳали ҳам фаолият олиб бормоқда. Ҳамон жанг қилмоқда. Кўпчилик бошқаларнинг фикрига осонгина эргашиб, унга фаолиятини якунлаш вақти келганини ишора бериб танқид қилади. Мен эса бу йигитда ҳали жуда катта салоҳият бор, деб ҳисоблайман. Жуда кўп. Унинг ўзи ҳам буни англаб, фаолиятини давом эттириши керак», — деди Макгрегор YouTube'даги Re-Rank подкастида.

Бывший чемпион UFC в двух весовых категориях, ирландец Конор МакГрегор заявил, что оценивает действующего чемпиона в полусреднем весе Ислама Махачева выше, чем Хабиба Нурмагомедова.
«Он превзошёл Хабиба. Если учитывать количество досрочных побед, достижения и выступления в двух весовых категориях, то, безусловно, так и есть.
Но посмотрите, он всё ещё продолжает карьеру. Он всё ещё бьётся. Многие легко поддаются чужим мнениям и критикуют его, указывая, что ему пора завершить карьеру. А я считаю, что у этого парня ещё огромный потенциал. Очень большой. Он сам должен осознать это и продолжить свою карьеру», — сказал МакГрегор в подкасте Re-Rank на YouTube.