Эртага, 18 июн куни Ўзбекистон миллий жамоаси Жаҳон чемпионатидаги дебют ўйинини ўтказади.
Колумбияга қарши баҳс Тошкент вақти билан соат 07:00 да бошланишини инобатга олган мамлакат президенти Шавкат Мирзиёев ватан жамоасига ўз уйида, яқинлари билан мухлислик қилиши учун халқга қўшимча қулайлик берди.
Бу ҳақда президет матбуот котиби Шерзод Асадов маълум қилди.
«Президентимиз эртанги матчни уйда — оила даврасида, набиралари билан томоша қиладилар. 18 июн куни барча давлат ташкилотларида иш вақтини соат 10 да бошланишини белгилаб бердилар», — дея Асадовнинг сўзларини келтиради журналист Азиза Қурбонова ўз телеграм каналида.
Президент топшириғи: Эртага Ўзбекистон — Колумбия ўйини муносабати билан давлат ташкилотларида иш вақти соат 10:00 дан бошланади

Президентское распоряжение: Завтра рабочий день в государственных учреждениях Узбекистана начнётся в 10:00 из-за матча Узбекистан — Колумбия
17 июня, 09:40
Глава государства решил смотреть исторический дебют национальной сборной дома — в кругу семьи.
Foto: President uz
Завтра, 18 июня, национальная сборная Узбекистана проведёт свой дебютный матч на Чемпионате мира.
С учётом того, что матч против Колумбии начнётся в 07:00 по ташкентскому времени, президент страны Шавкат Мирзиёев предоставил народу дополнительное удобство, чтобы поддержать сборную у себя дома, с близкими.
Об этом сообщил пресс-секретарь президента Шерзод Асадов.
«Наш президент будет смотреть завтрашний матч дома — в кругу семьи, с внуками. 18 июня рабочий день во всех государственных учреждениях начнётся в 10:00», — передаёт слова Асадова журналист Азиза Курбонова в своём телеграм-канале.