Иордания миллий жамоаси бош мураббийи Жамол Селлами ЖЧ-2026 1-туридан ўрин олган Австрияга (1:3) қарши ўйиндаги мағлубият ҳақида фикр билдирди.
«Менимча, натижа иорданияликлар томонидан кўрсатилган ишни тўлиқ акс эттирмайди. Шахсан мен йигитларнинг ўйинидан жуда мамнунман ва фахрланаман. Ҳеч ким биздан бундай жасорат, ташаббускорлик ва имкониятлардан фойдаланиш қобилиятини кутмаганди.
Австрияни мағлуб эта олмадик, чунки уларнинг таркибида «Реал» (Давид Алаба) ва «Бавария» (Конрад Лаймер) ўйинчилари бор», — деди Селлами матбуот анжуманида.
Беллашувда Лаймер ва Алаба самарали ҳаракатлар билан ажралиб туришмади. «Қироллик клуби» ҳимоячиси 59-дақиқада алмаштирилди.
Иордания устози: «Австрияни мағлуб этолмадик, чунки рақиб таркибида «Реал» ва «Бавария» ўйинчилари бор»

Главный тренер национальной сборной Иордании Джамол Селлами поделился мнением о поражении в матче против Австрии (1:3) первого тура ЧМ-2026.
"Я считаю, что результат не полностью отражает работу, проделанную иорданцами. Лично я очень доволен и горжусь игрой ребят. Никто не ожидал от нас такой храбрости, инициативности и умения пользоваться возможностями.
Мы не смогли одолеть Австрию, потому что в их составе есть игроки из "Реала" (Давид Алаба) и "Баварии" (Конрад Лаймер)", — сказал Селлами на пресс-конференции.
Лаймер и Алаба не отличились результативными действиями в матче. Защитник "королевского клуба" был заменён на 59-й минуте.
Тренер Иордании: "Мы не смогли победить Австрию, потому что у соперника есть игроки из "Реала" и "Баварии"