Поттер: «Баъзан шундай сабоқ ҳам керак бўлади»
Швеция миллий жамоаси бош мураббийи Грем Поттер ЖЧ-2026 гуруҳ босқичининг 2-турида Нидерландияга қарши ўйиндаги 1:5 ҳисобидаги мағлубият ҳақида фикр билдирди.
Мутахассиснинг таъкидлашича, жамоаси жуда кучли рақибга қарши майдонга тушган ва ушбу ўйиндан муҳим хулосалар чиқариши керак.
«Биз жуда яхши жамоага қарши ўйнадик. Рақиб қанотларда хавфли вазиятлар яратди. Биринчи гол узоқ узатмадан кейин урилди ва биз бу вазиятда яхши ҳаракат қила олмадик.
Биринчи бўлимни умуман яхши бошламадик. Бу шундай ўйинлардан бири бўлдики, ундан жуда кўп сабоқ олишимиз мумкин. Баъзан шундай тажриба ҳам керак бўлади.
Ўйин айнан шундай кечади деб ўйламагандим, аммо энди ундан тўғри хулоса чиқаришимиз керак», — деди Поттер ФИФА сайтига.
Эслатиб ўтамиз, Швеция Нидерландияга 1:5 ҳисобида мағлуб бўлди. Ушбу натижадан сўнг шведлар F гуруҳида 3 очко билан иккинчи ўринда қолмоқда.

Поттер: «Иногда такой урок тоже полезен»
Главный тренер сборной Швеции Грэм Поттер прокомментировал поражение со счётом 1:5 в матче второго тура группового этапа ЧМ-2026 против Нидерландов.
По словам специалиста, его команда вышла на поле против очень сильного соперника и должна сделать важные выводы из этой игры.
«Мы играли против очень хорошей команды. Соперник создавал опасные моменты на флангах. Первый гол был забит после дальнего паса, и мы недостаточно хорошо отреагировали на эту ситуацию.
Мы совсем неудачно начали первый тайм. Это один из тех матчей, из которых мы можем извлечь много уроков. Иногда такой опыт тоже полезен.
Я не предполагал, что игра сложится именно так, но теперь нам нужно сделать из неё правильные выводы», — сказал Поттер на сайте FIFA.
Напомним, что Швеция потерпела поражение от Нидерландов со счётом 1:5. После этого результата шведы остаются на втором месте в группе F с 3 очками.