Нидерландия ҳужумчиси Швеция устидан қозонилган йирик ғалабадан сўнг жамоавий руҳни алоҳида таъкидлади.
Бробби: «Биз бир-биримиз учун курашишга тайёрмиз»
Нидерландия миллий жамоаси ҳужумчиси Брайaн Бробби ЖЧ-2026 гуруҳ босқичининг 2-турида Швеция устидан қозонилган 5:1 ҳисобидаги ғалабадан кейин ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Мазкур учрашувда дубл қайд этган футболчи жамоанинг бирдамлиги асосий омил бўлганини айтди.
«Ўйин натижасига бевосита таъсир қила олиш ҳар доим ажойиб ҳис-туйғу беради. Менимча, бугун биз ҳақиқий жамоа сифатида жуда яхши ўйнадик.
Жамоамиз жуда аҳил. Биз бир-биримиз учун курашишга тайёрмиз ва энг муҳими ҳам шу», — деди Бробби ФИФА матбуот хизматига.
Эслатиб ўтамиз, Нидерландия Швецияни 5:1 ҳисобида мағлуб этди. Браян Бробби учрашувнинг 5 ва 17-дақиқаларида гол уриб, жамоасининг йирик ғалабасига катта ҳисса қўшди.
Ушбу натижадан сўнг «учар голландлар» 4 очко билан F гуруҳи пешқадамига айланди. Швеция эса 3 очко билан иккинчи ўринда бормоқда.

Бробби: «Мы готовы бороться друг за друга»
Нападающий сборной Нидерландов Брайан Бробби поделился своими мыслями после победы со счётом 5:1 над Швецией во втором туре группового этапа отборочного турнира ЧМ-2026.
Футболист, оформивший дубль в этом матче, отметил, что основным фактором стала сплочённость команды.
«Всегда приятно, когда можешь непосредственно повлиять на результат игры. Я думаю, что сегодня мы действительно хорошо сыграли как настоящая команда.
Наша команда очень дружная. Мы готовы бороться друг за друга, и это главное», — заявил Бробби пресс-службе FIFA.
Напомним, что Нидерланды разгромили Швецию со счётом 5:1. Брайан Бробби забил голы на 5-й и 17-й минутах, внеся значительный вклад в крупную победу своей команды.
После этого результата «оранжевые» возглавили группу F с 4 очками. Швеция, имея 3 очка, занимает второе место.