Франциялик вингер ўзининг футбол фалсафаси ҳақида гапирди.
«Бавария» клуби ва Франция миллий жамоаси вингери Майкл Олисе футболга бўлган муносабати ҳамда майдонда энг кўп қадрлайдиган жиҳати ҳақида фикр билдирди.
24 ёшли футболчининг айтишича, натижадан ташқари ўйин услуби ва футболнинг эстетик томони ҳам у учун жуда муҳим.
«Футбол чиройли бўлишини яхши кўраман», — деди Олисе L'Équipe нашрига берган интервюсида.
Франциялик футболчи ўйиндан завқ олиш жамоанинг натижага қандай эришиши билан ҳам боғлиқлигини таъкидлади.
Олисе ўзининг футбол услубини ҳам айнан шу қарашлар асосида шакллантиришга ҳаракат қилишини айтди.
2025/26 йилги мавсумда Майкл Олисе «Бавария» сафида барча мусобақаларда 57 та учрашувда майдонга тушиб, 25 та гол ва 28 та ассист қайд этди.
У мюнхенликлар билан Бундеслигада ва Германия кубогида ғолиб чиқди ҳамда мавсум якунида Германия чемпионатининг энг яхши футболчиси деб топилди.
ЖЧ-2026да эса Франция миллий жамоаси илк турда Сенегални 3:1 ҳисобида мағлуб этди. Диде Дешам шогирдлари кейинги учрашувни Ироққа қарши ўтказади.

Олисе: «Я люблю, когда футбол красив»
Вингер клуба «Бавария» и сборной Франции Микаэль Олисе поделился своим отношением к футболу и тем, что он больше всего ценит на поле.
24-летний футболист отметил, что кроме результата, ему очень важны стиль игры и эстетическая сторона футбола.
«Я люблю, когда футбол красив», — сказал Олисе в интервью изданию L'Équipe.
Французский игрок подчеркнул, что удовольствие от игры связано с тем, как команда добивается результата.
Олисе также заявил, что старается формировать свой стиль игры на основе этих взглядов.
В сезоне 2025/26 Микаэль Олисе сыграл за «Баварию» во всех соревнованиях 57 матчей, отметившись 25 голами и 28 ассистами.
Он выиграл с мюнхенцами Бундеслигу и Кубок Германии, а по итогам сезона был признан лучшим футболистом немецкого чемпионата.
На ЧМ-2026 сборная Франции в первом туре обыграла Сенегал со счетом 3:1. Подопечные Дидье Дешама следующий матч проведут против Ирака.