Ҳусам Ҳасан жамоа сардори билан муносабатлари яхши эканини таъкидлади.
Миср миллий жамоаси бош мураббийи Ҳусам Ҳасан Муҳаммад Салоҳ билан можаро юзага келгани ҳақидаги хабарларга муносабат билдирди.
Бундай миш-мишлар ЖЧ-2026 гуруҳ босқичида Белгияга қарши учрашувдан кейин пайдо бўлганди. Ўйин 1:1 ҳисобида якунланган, Салоҳ эса 76-дақиқада алмаштирилган эди.
Айнан шу қарор ОАВ ва мухлислар орасида турли муҳокамаларга сабаб бўлди. Чунки Миср сардори учрашувнинг ҳал қилувчи палласида майдонни тарк этган. Қолаверса, жамоанинг ягона голига олиб келган ассист ҳам айнан Салоҳ ҳисобига ёзилганди.
«Салоҳ миллий жамоамиз учун жуда муҳим футболчи. Аммо биздаги 26 нафар футболчининг ҳар бири бирдек муҳим.
Мен ҳар доим барча футболчиларга профессионал муносабатда бўламан ва ҳеч кимни алоҳида ажратмайман. Салоҳ жамоадошларига ёрдам беради, юқори интизомга эга ва бошқаларга намуна бўла олади», — деди Ҳасан.
Мураббий футболчининг алмаштирилиши оддий футбол қарори бўлганини ҳам таъкидлади.
«У асосий таркибда тушадими ёки ўйин давомида алмаштириладими — бу футболнинг бир қисми. Юлдуз футболчилар ва жамоалар ҳақида турли миш-мишлар тарқалади. Аммо Салоҳ жуда интизомли футболчи. У ҳамма билан бирга машғулот ўтказади ва мураббий қарорларини биринчилардан бўлиб қабул қилади. Мен унинг кайфияти фақат ижобий эканига ишонаман», — дея қўшимча қилди Миср бош мураббийи.
Эслатиб ўтамиз, Миср ЖЧ-2026 гуруҳ босқичидаги навбатдаги учрашувини 22 июн куни Янги Зеландияга қарши ўтказади. Ушбу баҳс мисрликлар учун плей-офф йўлланмаси масаласида муҳим аҳамиятга эга бўлади.

Хуссам Хасан подчеркнул, что у него хорошие отношения с капитаном команды.
Главный тренер Египта Хуссам Хасан прокомментировал слухи о возникшем конфликте с Мухаммедом Салахом.
Такие слухи появились после матча против Бельгии в рамках группового этапа ЧМ-2026. Игра завершилась со счётом 1:1, а Салах был заменён на 76-й минуте.
Именно это решение вызвало различные обсуждения в СМИ и среди болельщиков. Ведь капитан Египта покинул поле в решающий момент встречи. Более того, именно на счету Салаха значился голевой пас, который привёл к единственному голу команды.
«Салах - очень важный игрок для нашей сборной. Но каждый из 26 игроков в команде одинаково важен.
Я всегда отношусь профессионально ко всем игрокам и никого не выделяю. Салах помогает своим товарищам по команде, обладает высокой дисциплиной и может служить примером другим», — сказал Хасан.
Тренер также подчеркнул, что замена игрока была обычным футбольным решением.
«Выходит ли он в основном составе или заменяется во время матча — это часть футбола. О звёздных игроках и командах распространяются разные слухи. Но Салах - очень дисциплинированный игрок. Он тренируется с остальными и первым принимает решения тренера. Я уверен, что его настроение исключительно позитивное», — добавил главный тренер Египта.
Напомним, что следующий матч Египет в групповом этапе ЧМ-2026 проведёт против Новой Зеландии 22 июня. Эта игра будет иметь важное значение для египтян в вопросе выхода в плей-офф.