Словениялик ҳужумчи клубнинг узоқ муддатли лойиҳасида муҳим ўрин тутади.
«Манчестер Юнайтед» раҳбарияти ёзги трансфер ойнасида ҳужумчи Бенямин Шешкони сотмасликка қарор қилди.
ТEАМtalk хабарига кўра, манкунианликлар 23 ёшли футболчи бўйича келиши мумкин бўлган таклифларни кўриб чиқишни ҳам режалаштирмаяпти.
Шешкога Испаниянинг «Барселона» ва Мадриднинг «Атлетико» клублари қизиқиш билдирган. Бироқ «қизил иблислар» футболчини жамоанинг келажакдаги асосий етакчиларидан бири сифатида кўрмоқда.
Манба маълумотига кўра, бош мураббий Майкл Кэррик словениялик форвардга катта ишонч билдирмоқда ва уни «Олд Траффорд»даги узоқ муддатли лойиҳа марказидаги футболчилардан бири деб ҳисоблайди.
Шу сабабли клуб Шешко трансфери бўйича музокаралар олиб бормайди ва футболчини сотиш вариантини бутунлай рад этган.

«Манчестер Юнайтед» не продаст Шешко
Руководство «Манчестер Юнайтед» решило не продавать нападающего Бенджамина Шешко в летнее трансферное окно.
По сообщению TEAMtalk, манкунианцы даже не планируют рассматривать возможные предложения по 23-летнему футболисту.
Шешко заинтересовались испанские клубы «Барселона» и мадридский «Атлетико». Однако «красные дьяволы» видят в футболисте одного из будущих ключевых лидеров команды.
Согласно источнику, главный тренер Майкл Кэррик оказывает большое доверие словенскому форварду и считает его одним из центральных игроков долгосрочного проекта на «Олд Траффорд».