«Реал» трансфер харажатларини қоплаш учун Камавинга ёки Чуаменини сотиши мумкин
Мадриднинг «Реал» клуби ёзги трансфер ойнасида амалга оширилган харажатларни мувозанатлаштириш мақсадида ярим ҳимоячиларидан бирини сотишни кўриб чиқмоқда.
АS нашри хабарига кўра, «қироллик клуби» Эдуардо Камавинга ёки Орелен Чуамени билан хайрлашишга тайёр.
Шу билан бирга, Федерико Валверденинг кетиши вариант сифатида умуман кўриб чиқилмаяпти. Гарчи уругвайлик футболчига Англия клубларидан қизиқиш бўлса-да, Мадрид раҳбарияти уни келажак лойиҳасининг энг муҳим футболчиларидан бири деб ҳисобламоқда.
Манбага кўра, Валверде кейинги мавсумда ҳам жамоанинг асосий таркиб футболчиси бўлиб қолади. Бироқ 27 ёшли яримҳимоячи учун янги мавсум муҳим аҳамият касб этади.
Клуб ичида унинг имкониятларига ишонч сақланиб қолаётган бўлса-да, Валверде ўз ўйини орқали раҳбарият ва мухлисларнинг тўлиқ ишончини яна мустаҳкамлаши керак бўлади.
Эслатиб ўтамиз, «Реал» бу ёзда бир нечта йирик трансферларни амалга оширди ва клуб бюджетини мувозанатда ушлаб туриш учун таркибдаги айрим футболчилар билан хайрлашиш эҳтимоли пайдо бўлган. Камавинга ва Чуамени эса айни пайтда трансфер бозоридаги энг қиммат активлардан бири ҳисобланади.

«Реал» может продать Камавинга или Чуамени для покрытия трансферных расходов
Мадридский «Реал» рассматривает возможность продажи одного из своих полузащитников для балансировки расходов, осуществленных в летнее трансферное окно.
По сообщению издания AS, «королевский клуб» готов расстаться с Эдуардо Камавинга или Орельеном Чуамени.
В то же время, уход Федерико Вальверде вовсе не рассматривается как вариант. Хотя интерес к уругвайскому футболисту проявляют английские клубы, руководство Мадрида считает его одним из ключевых игроков будущего проекта.
По данным источника, Вальверде останется основным игроком команды и в следующем сезоне. Однако новый сезон будет иметь важное значение для 27-летнего полузащитника.
Несмотря на то, что внутри клуба сохраняется уверенность в его возможностях, Вальверде должен ещё раз укрепить полное доверие руководства и болельщиков своей игрой.
Напомним, что этим летом «Реал» провел несколько крупных трансферов, и в целях поддержания бюджета в равновесии возникла вероятность расставания с некоторыми игроками состава. Камавинга и Чуамени в настоящее время считаются одними из самых дорогих активов на трансферном рынке.