Испания миллий жамоаси ва Мадриднинг «Реал» клуби ҳимоячиси Марк Кукурелянинг оиласи футболчининг трансферидан сўнг таҳдидлар тўлқинига дуч келди.
Defensa Central хабарига кўра, футболчининг рафиқаси Клаудия Родригес ижтимоий тармоқларда кўплаб ҳақоратли ва таҳдидли хабарларни қабул қилмоқда.
Манбада айтилишича, айрим хабарларда ҳатто ўлим билан таҳдид қилиш ҳолатлари ҳам мавжуд. Шу сабабли уларнинг бир қисми аллақачон ҳуқуқ-тартибот органларига топширилган.
Маълумки, Кукуреля «Барселона» академияси тарбияланувчиси ҳисобланади. Шу боис унинг «Реал»га кўчиб ўтиши айрим мухлисларнинг норозилигига сабаб бўлган.
Футболчининг ўзи мухлисларнинг ҳафсаласи пир бўлганини тушунишини айтган, бироқ оиласига нисбатан таҳдидлар ва ҳақоратларни мутлақо қабул қилиб бўлмас ҳолат деб ҳисоблашини таъкидлаган.
Айни пайтда Кукуреля Испания миллий жамоаси сафида ЖЧ-2026 мусобақасида иштирок этмоқда.
Ҳозирча Мадриднинг «Реал» клуби ушбу ҳолат юзасидан расмий баёнот билан чиқмаган.
Футболдаги рақобат қанчалик кескин бўлмасин, футболчилар ва уларнинг оилаларига нисбатан таҳдидлар мутлақо қабул қилиб бўлмайдиган ҳолат бўлиб қолмоқда.

Семья защитника сборной Испании и мадридского «Реала» Марка Кукурелли столкнулась с волной угроз после трансфера футболиста.
Как сообщает Defensa Central, жена футболиста Клаудия Родригес получает множество оскорбительных и угрожающих сообщений в социальных сетях.
Сообщается, что в некоторых сообщениях содержатся даже угрозы убийством. Поэтому часть из них уже передана в правоохранительные органы.
Известно, что Кукурелля является воспитанником академии «Барселоны». Именно поэтому его переход в «Реал» вызвал недовольство у некоторых болельщиков.
Сам футболист заявил, что понимает разочарование фанатов, но считает угрозы и оскорбления в адрес своей семьи абсолютно неприемлемыми.
В настоящее время Кукурелля участвует в составе сборной Испании в отборочных матчах ЧМ-2026.
Пока мадридский «Реал» не выступил с официальным заявлением по этому поводу.
Как бы ни была остра конкуренция в футболе, угрозы в адрес игроков и их семей остаются абсолютно недопустимыми.