Норвегиялик ҳужумчи ЖЧда ҳам анъанасини давом эттирди.
«Манчестер Сити» клуби ва Норвегия миллий жамоаси ҳужумчиси Эрлинг Ҳоланд 2026 йилги Жаҳон чемпионатининг гуруҳ босқичи 1-туридан ўрин олган Ироққа (4:1) қарши баҳсда дубл қайд этди.
Натижада 25 ёшли футболчи йирик мусобақалардаги дебют ўйинида гол уриш анъанасини давом эттирди.
Бунгача Эрлинг ЕЧЛдаги илк ўйинида «Залцбург» сафида «Генк»ка қарши ҳет-трик қайд этган ва унинг жамоаси 6:2 ҳисобида ғалаба қозонганди.
Бундеслигада эса норвегиялик футболчи «Боруссия Д» таркибида «Аугсбург»га қарши беллашувда захирадан майдонга тушиб, 23 дақиқа ичида ҳет-трик расмийлаштирган ва жамоасига 5:3 ҳисобидаги ғалабани келтирган.
Ҳоланд Премер-лигада «Манчестер Спти» сафида дебют қилганида дубл муаллифи бўлган. Ўшанда «Вест Ҳэм» 2:0 ҳисобида мағлуб этилган.
Шунингдек, ҳужумчи Норвегия учун Миллатлар лигасидаги илк ўйинда ҳам тўп киритган. Бироқ ўша баҳсда унинг жамоаси Австрияга 1:2 ҳисобида мағлуб бўлган.

Форвард клуба «Манчестер Сити» и сборной Норвегии Эрлинг Холанд в матче 1-го тура группового этапа чемпионата мира 2026 года против Ирака (4:1) оформил дубль.
Таким образом, 25-летний футболист продолжил свою традицию забивать в дебютных матчах крупных турниров.
Ранее Эрлинг в своём первом матче в Лиге чемпионов в составе «Зальцбурга» против «Генка» сделал хет-трик, и его команда одержала победу со счётом 6:2.
В Бундеслиге норвежский нападающий в составе «Боруссии Д» вышел на замену в матче против «Аугсбурга» и оформил хет-трик за 23 минуты, что принесло его команде победу со счётом 5:3.
В Премьер-лиге Холанд, дебютируя за «Манчестер Сити», забил дважды, и тогда «Вест Хэм» был побеждён со счётом 2:0.
Также нападающий отметился голом в своём первом матче за Норвегию в Лиге наций. Однако в том матче его команда проиграла Австрии со счётом 1:2.