Португалия миллий жамоаси бош мураббийи Роберто Мартинес жамоа ҳужумчиси Криштиану Роналду ўзининг илк Жаҳон чемпионатидаги каби мотивацияни сақлаб қолганини таъкидлади.
Бугун, 17 июн куни Португалия ЖЧ-2026 гуруҳ босқичининг 1-турида Конго ДРга қарши майдонга тушади. Баҳс Тошкент вақти билан соат 20:00 да бошланади. 41 ёшли футболчи учун бу олтинчи мундиал ҳисобланади.
«Бу — унинг олтинчи Жаҳон чемпионати. Аммо айта оламанки, руҳий тайёргарлик, ҳис-туйғулар ва жамоага ёрдам бериш истаги жиҳатидан бу чемпионат у учун худди биринчиси кабидир.
Криштиану — миллий жамоа учун жуда муҳим ўйинчи. Чунки у ҳужумни якунловчи, жарима майдонида самарали ҳаракат қиладиган футболчи бўлиб, унинг ҳаракатлари бошқа ўйинчилар учун ҳам бўш ҳудудлар яратиб беради. Унинг статистикаси ҳужумдаги кучимизни яққол кўрсатиб турибди», — дея Мартинеснинг сўзларини келтиради ESPN.

Мартинес: «Роналду сохранил мотивацию, как на первом чемпионате мира»
Главный тренер сборной Португалии Роберто Мартинес отметил, что нападающий команды Криштиану Роналду сохранил мотивацию, как на своем первом чемпионате мира.
Сегодня, 17 июня, Португалия сыграет против ДР Конго в первом туре группового этапа ЧМ-2026. Матч начнется в 20:00 по ташкентскому времени. Для 41-летнего футболиста это будет шестой мундиаль.
«Это его шестой чемпионат мира. Но я могу сказать, что в плане психологической подготовки, эмоций и желания помочь команде этот чемпионат для него как первый.
Криштиану — крайне важный игрок для сборной, потому что он завершает атаки, эффективно действует в штрафной и создает свободные зоны для других игроков. Его статистика ярко демонстрирует нашу силу в нападении»,