Консейсау: «Ўзбекистоннинг тактикаси — биринчи голимизни имкон қадар узоқроқ вақт ўтказиб юбормаслик»
23 июн, 06:23
Португалия миллий жамоаси яримҳимоячиси гуруҳ босқичи 2-тур доирасидаги Ўзбекистонга қарши ўйин ҳақида гапирди.
Португалия миллий жамоаси яримҳимоячиси Франсишку Консейсау жаҳон чемпионати гуруҳ босқич 2-тури доирасида Ўзбекистонга қарши ўйин олдидан фикрлари билан ўртоқлашди.
«Мен уларнинг [Ўзбекистон] тактикаси имкон қадар бизнинг биринчи голимизни узоқроқ вақт ўтказиб юбормаслик бўлишини биламан. Бунинг учун беш нафар ҳимоячидан иборат — жуда уюшган, ўзаро бир-бирини тушунадиган ва жамоавий ўйин кўрсатадиган ҳимоя чизиғига таянишади», - дея Франсишку Консейсау сўзларидан иқтибос келтирди The Touchline нашри.
Эслатиб ўтамиз, Португалия миллий жамоаси 1-турда Конго ДР билан дуранг қайд этган, Фабио Канаварро шогирдлари эса Колумбияга (1:3) имкониятни бой бериб қўйган эди.

Консейсау: «Тактика Узбекистана — не пропустить наш первый гол как можно дольше»
Полузащитник сборной Португалии высказался о матче против Узбекистана во втором туре группового этапа.
Полузащитник сборной Португалии Франсишку Консейсау поделился своими мыслями перед матчем против Узбекистана в рамках второго тура группового этапа чемпионата мира.
«Я знаю, что их [Узбекистан] тактика заключается в том, чтобы не пропустить наш первый гол как можно дольше. Для этого они полагаются на очень организованную защитную линию из пяти защитников, которые хорошо понимают друг друга и демонстрируют командную игру», - сказал Франсишку Консейсау.
Напомним, что сборная Португалии сыграла вничью с Демократической Республикой Конго в первом туре, в то время как подопечные Фабио Каннаваро уступили Колумбии (1:3).